Κυριακή 3 Απριλίου 2016

Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό Νάουσας

Η αθλητική οικογένεια του Αχιλλέα  συγχαίρει τον άξιο συμπολίτη του Ολυμπιακό Νάουσας για την άνοδο του στην Α1 κατηγορία . Το ποδόσφαιρο τις Νάουσας  στην φετινή σεζόν μόνο κέρδη αποκόμισε και ευχόμαστε να συνεχίσει έτσι και την επόμενη  σεζόν.

Η Διοίκηση του Αχιλλέα Νάουσας

Συγχαρητήρια στον πρωταθλητή ΦΑΣ Νάουσα

Διοίκηση –Ποδοσφαιριστές και φίλαθλοι του Αχιλλέα Νάουσας συγχαίρουμε την έτερη ομάδα τις πόλης μας ΦΑΣ Νάουσα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος τις Α1 ΕΠΣ Ημαθίας και τις ευχόμαστε καλή επιτυχία στα μπαράζ,  ευχόμενοι να γίνει πραγματικότητα ο στόχος που έβαλε η διοίκησή του ώστε να βρεθεί ξανά  στα σαλόνια τις Γ΄ Εθνικής .

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016

Κατώτερος των περιστάσεων και ήττα στο Ροδοχώρι

Αν και προηγήθηκε στο 3΄μόλις λεπτό η ομάδα μας με κεφαλιά του Παρθενόπουλου τι και αν έχασε στο 12΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Δημήτρη Σαμαρά να κάνει το 0-2 εντούτοις μετά την ισοφάριση από την ομάδα του Ροδοχωρίου στο 16΄λεπτό ο Αχιλλέας στην συνέχεια  κατέρρευσε για αδιευκρίνιστους λόγους πραγματοποιώντας για το υπόλοιπο του αγώνα  το χειρότερο παιχνίδι του  στην φετινή σεζόν , δίνοντας την ευκαιρία στους παίκτες του Ροδοχωρίου  να πάρουν  μια πιο άνετη νίκη  απ΄ ότι δείχνει το σκορ.

Το φιλμ του αγώνα

3΄λεπτό γκολ για τον Αχιλλέα όταν σε δυνατό πλάγιο άουτ του Κοσμά ο Παρθενόπουλος μέσα στην περιοχή του Θεοδοσιάδη με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του .

12΄λεπτό σέντρα του Κοσμά ο Σαμαράς αφύλακτος  έκανε το χειρότερο  που μπορούσε να κάνει και το δυνατό σουτ έφυγε απελπιστικά άουτ.

16΄λεπτό γκολ για το Ροδοχώρι με τον Ίντο ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1

Στο 71΄λεπτό γκολ για το Ροδοχώρι όταν ο Ρίσσιου πέρασε μια κάθετη παράλληλη μπαλιά τις εστίας του Ηλιάδη εκεί βρέθηκε ο Κουλιανίδης και με σουτ ανέβασε τον δίκτη του σκορ σε 2-1 για τον ΓΑΣ.
Δεν έφτανε αυτό στο 82΄ο Σάκης Παπαδής με τακουνάκι έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ηλιάδη .

Ενώ στο 90΄ο Κοσμάς χρίστηκε σκόρερ  όταν έφυγε ταχύτατα μετά από μπαλιά του Στογιάννου και ενώ οι παίκτες του Ροδοχωρίου πιστεύοντας  ότι ευρίσκεται  σε θέση οφσάιντ δεν τον ακολούθησαν και με πλασέ μείωσε σε 3-2.

Η διαιτησία του κ. Καραγκιζόπουλου με βοηθούς τους κ.κ Μοσχόπουλου και Νησελίτη ήταν καλή.

Συνθέσεις
ΓΑΣ Ροδοχωρίου : Θεοδοσιάδης Α., Παρηγορίδης, Ρίσσου, Κοτζαχρήστος, Μάραντης, Θεοδοσιάδης Δ. (87′ Τσαχαλίδης), Ίντος, Ντατσής, Μπάκανος (80′ Κακούδης Χ.), Κουλιανίδης (74′ Παπαδής), Κακούδης Δ.

Αχιλλέας Νάουσας : Ηλιάδης, Γκέτσος, Βακαλίδης, Καραμεταξάς, Μπαξεβάνος, Στογιάννος Γ., Μπιγκάνος (89′ Ψαθάς), Τσαρτσίου (65′ Δημητρίου), Σαμαράς Δ. (81′ Μπογιατζόγλου), Κοσμάς, Παρθενόπουλος

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016

Ο Παναγιώτης Καραμεταξάς στην κάμερα του SportsUp

Συνέντευξη  παραχώρησε ο Παναγιώτης Καραμεταξάς στην κάμερα του SportsUp, επί τι ευκαιρία τις βράβευσης του Κωνσταντίνου Κοσμά ως MVP τις 23ης αγωνιστικής .

Τρίτη 22 Μαρτίου 2016

Ένας ακόμη παίκτης του Αχιλλέα υποψήφιος για MVP

Τέτοιο ποιοτικό ποδόσφαιρο που παίζει ο Αχιλλέας δεν μας εκπλήττει  ότι κάθε εβδομάδα και ένας παίκτης μας θα είναι υποψήφιος  για MVP  τις εκάστοτε αγωνιστικής  Μετά τον Κώστα  Κοσμά  που επικράτησε των συνυποψήφιων του και κέρδισε τον τίτλο του MVP τις 23ης αγωνιστικής  τις Α1 σειρά  έχει  ο Γιάννης Στογιάννος  ο οποίος είναι και αυτός υποψήφιος για τον τίτλο του MVP τις 24ης αγωνιστικής, διακρίθηκε με τον Άραχο  για το ποιοτικό του παιχνίδι ,για τις θαυμάσιες πάσες του , και κυρίως για το πολύ όμορφο γκολ που σημείωσε με απευθείας κτύπημα κόρνερ στο 29΄λεπτό . Αξίζει να βρεθεί και αυτός στο ψηλότερο σκαλί του τίτλου. Ψηφίζουμε (εδώ)