Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Πρώτο τέστ για τον Αχιλλέα στο φιλικό με Ολυμπιακό Νάουσας

Χρήσιμα συμπεράσματα αποκόμισε ο προπονητής του Αχιλλέα Τάσος Μπράτσης από το φιλικό με τον Ολυμπιακό Νάουσας .Στο πρώτο ημίχρονο παρέταξε παίκτες που είχαν  αγωνιστή και στην περσινή ομάδα με μερικές προσθήκες για να διαπιστώσει κατά πόσο μπορεί να εφαρμοσθεί ο τρόπος παιχνιδιού που σκέφτεται να αγωνιστή φέτος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο παρέταξε αρκετούς νέους σε ηλικία παίκτες. Για την Ιστορία το παιχνίδι έλιξε 2-1 υπέρ του Ολυμπιακού Νάουσας. Στο πρώτο
ημίχρονο έχοντας την υπεροχή ο Αχιλλέας κατάφερε να αξιοποιήσει μία από της πολλές ευκαιρίες που του δόθηκαν κάνοντας το 1-0 με ωραίο διαγώνιο ψηλοκρεμαστό σουτ ο Πέτρος Μπράτσης στο 36΄ , στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και κατάφερε  στ 76΄να ισοφαρίσει ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα έκανε την ολική ανατροπή πετυχαίνοντας το 2 γκολ του που έμελε να είναι και το τελικό.