Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Συνεχίζεται η συγκομιδή βαθμών εκτός έδρας

Την 4η εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μας  καθώς πέρασε νικηφόρα και από την Νικομήδεια με 1-0 ( το χρυσό γκολ ο Κάπτεν Πέτρος Μπράτσης στο 51΄λεπτό ) Έτσι συμπλήρωσε τους  13 βαθμούς σε 6 εκτός έδρας παιχνίδια ( 4  Νίκες 1 Ισοπαλία και 1 μόνο Ήττα ) επίδοση που είναι η δεύτερη καλύτερη στην κατάταξη της κατηγορίας , εν αντιθέσει με τα 5 εντός έδρας παιχνίδια όπου συγκέντρωσε 3 βαθμούς ( 0 Νίκες 3 Ισοπαλίες και 2 Ήττες) Αυτό το γεγονός αποδεικνύει ότι η ομάδα απώλεσε την δυνατή του έδρα που ήταν το γήπεδο του Γιαννακοχωρίου , η
συχνές αλλαγές  έδρας δεν έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα .Ευελπιστούμε ότι το γήπεδο της Νέας Στράντσας  που είναι υπό κατασκευή και θα χρησιμοποιηθεί ως έδρα  για τα επόμενα  χρόνια , αρχής γενόμενης το πιό  πιθανόν  από την επόμενη κιόλας σεζόν , να δημιουργήσει μία δυνατή έδρα.
Όσον αφορά το παιχνίδι η ομάδα μας ήταν αυτή που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο θα μπορούσε να είχε προηγηθεί από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με της ευκαιρίες που τις δόθηκαν αλλά δεν κατόρθωσαν να της μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ , στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και πάλι καλύτερος ευτύχησε να προηγηθεί στο 51΄λεπτό με ένα όμορφο πλασέ του Πέτρου Μπράτση έχασε στην συνέχεια κάποιες καλές ευκαιρίες και πιέστηκε μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους .

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Ιασωνίδη
                                                  Συνθέσεις
Νέα Γενεά Νικομήδειας : Συμεωνίδης Γ., Συμεωνίδης Κ., Δαλήγγαρος, Μουρατίδης, Τσιφλίδης, Καϊογλίδης, Λιλιόπουλος, Καλφούτζος, Παγγούρας, Μυλωνάς, Τσαχαλίδης (55′ Πασχαλίδης).

Αχιλλέας Νάουσας : Κερμανίδης, Σακελλάρης, Στογιάννος Ρ, Μάραντης, Σαμαράς, Μπράτσης, Βλαχοδήμος, Ορφανίδης (71′ Μίσκος), Γιαμαλίδης (82′ Νούσης), Βακαλίδης (55′ Παρθενόπουλος), Ιτσκάρας (46′ Παπατάνος)